Mazurek: PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada

Polska
Mazurek: PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada
Polsat News

PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada; chcielibyśmy, aby był to marsz ponad podziałami partyjnymi, bez partyjnych odznaczeń, ale nie zgodzili się na to organizatorzy - poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek.

 

O tym, że politycy PiS także nie wezmą udziału w marszu napisała na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek.

 

 

 

- PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada. Chcieliśmy, aby był to marsz ponad podziałami politycznymi, bez partyjnych oznaczeń. Chcieliśmy, by nas wszystkich łączyły wyłącznie biało-czerwone barwy, na co niestety nie zgodzili się organizatorzy - napisała na Twitterze Mazurek.

 

 Prezydenta Andrzej Duda nie pójdzie w "Marszu Niepodległości" 

 

- Jednym z warunków Kancelarii Prezydenta było to, aby na marszu znalazły się tylko biało-czerwone flagi, czego nie było w stanie zapewnić Stowarzyszenie Marsz Niepodległości - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

 

-  Były rozmowy z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, przedstawicieli marszałka Senatu z reprezentantami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (zrzeszającego środowiska narodowe, organizującego od kilku lat w Warszawie marsz w dniu 11 listopada) - dodał.

Komentarz organizatorów 

 

Rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita odnosząc się do wypowiedzi rzecznika prezydenta ws. prośby dotyczącej biało-czerwonych flag na marszu, powiedział, że "żadna organizacja, nawet państwo, jeśli organizuje swoje obchody nie jest w stanie zapewnić tego, aby ktoś nie przyszedł z inną flagą".

 

- Myślę, że jest to trochę takie uzasadnienie zbywające - twierdzi. 

 

Kita stwierdził też, że "zaproszenie do pana prezydenta jest wciąż aktualne". 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie