Prezydent Andrzej Duda nie pójdzie w Marszu Niepodległości

Polska

Informację potwierdził w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - Andrzej Duda od rana do wieczora będzie na uroczystościach państwowych - przekazał zapytany o powód zmiany decyzji prezydenta.

 

- Organizatorzy o zmianie decyzji prezydenta dowiedzieli się z mediów. Zaproszenie jest nadal aktualne - powiedział  w rozmowie z polsatnews.pl Witold Tumanowicz wiceprezes stowarzyszenia "Marsz niepodległości" 

 

 

Prezydent Andrzej Duda kilka tygodni wcześniej zapowiadał, że weźmie udział Marszu. 

 

- Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Stańmy obok siebie i pokażmy ludziom, że można być razem. Można się nie gryźć - stwierdził prezydent w rozmowie z Piotrem Witwickim, dziennikarzem Polsat News, opublikowanej na łamach "Plus Minus", sobotniego dodatku do "Rzeczpospolitej".

 

Na tegoroczny Marsz Niepodległości narodowcy zaprosili prezydenta podczas konferencji prasowej w Sejmie. Jeden z organizatorów Robert Bąkowicz podkreślał wówczas, że 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to moment, w którym Polacy, powinni się łączyć, a nie dzielić.

 

 

 

- Pomimo tego, że dzielą nas pewne różnice polityczne, pomimo, że pojawiają się sytuacje, w których jesteśmy w bardzo silnym sporze politycznym, chcielibyśmy zaprosić pana prezydenta Andrzeja Dudę - dodał.

 

 

 

 

maw/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie