Kulesza: tylko od Kukiza zależy, czy klub Kukiz'15 przetrwa do końca kadencji

Polska
Kulesza: tylko od Kukiza zależy, czy klub Kukiz'15 przetrwa do końca kadencji
Wikipedia

To czy klub Kukiz'15 przetrwa do końca kadencji, zależy wyłącznie od Pawła Kukiza, tylko on ma możliwość naprawienia bałaganu - powiedział w poniedziałek b. poseł Kukiz'15 Jakub Kulesza. Dodał, że nie czuje się odpowiedzialny za zamieszanie, które obecnie panuje wokół klubu.

W nocy z piątku na sobotę na Twitterowym koncie Pawła Kukiza zamieszczono serię wpisów odnoszących się do innych polityków; część wpisów była wulgarna. W piątek z ruchu Kukiz'15 odszedł Jakub Kulesza i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód swojego odejścia podał niemożność współpracy z wiceszefem ruchu Kukiz'15 Dariuszem Pitasiem.

 

Wcześniej z klubu Kukiz'15 odszedł Adam Andruszkiewicz. Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak na Twitterze życzliwie wyraził się o obu posłach. Kukiz zareagował wpisem "Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz!".

 

"Piątkowa noc przejęła i mnie i moje konto na Twitterze"

 

W sobotę Kukiz sugerował, że wpisy mógł umieścić ktoś, kto miał dostęp do jego konta; w niedzielę przeprosił za wpisy, tłumacząc je odreagowaniem po ciężkiej kampanii. "Przypomniałem sobie, że to jednak piątkowa noc przejęła i mnie i moje konto na tweeterze... Kogo nigdy w życiu taki »piątek «nie przejął - niech pierwszy rzuci kamieniem!" - napisał na Facebooku (pisownia oryginalna - red.).

 

Kulesza poproszony w poniedziałek o komentarz ws. wpisów Kukiza powiedział, że to już nie jest jego zadanie. - Wydaje się, że wybrałem idealny moment na zrzeczenie się funkcji rzecznika prasowego Kukiz'15 - powiedział.

 

Dopytywany, czy czuje się "sprawcą całego zamieszania", odpowiedział, że "w żadnym wypadku".

 

- To co się stało, było raczej przyczyną mojego odejścia, a nie na odwrót - dodał. były poseł Kukiz'15 przyznał, że w klubie jest "ogrom zaniedbań, problemów, których nie był w stanie wyjaśnić. Wszelkie próby wyjaśnienia były tłamszone w zarodku, dlatego podjąłem decyzję, że mogę tylko i wyłącznie odejść - powiedział.

 

Kulesza: tylko Paweł Kukiz ma możliwość naprawienia bałaganu

 

Kulesza pytany, czy klub Kukiz'15 przetrwa do końca kadencji, powiedział: to zależy tylko i wyłącznie do Pawła Kukiza. Tylko on ma możliwość naprawienia bałaganu, który powstał.

 

Poseł pytany, czy chciałby, aby jego droga polityczna przebiegała razem z posłem Jakubiakiem w jakiejś nowej konfiguracji politycznej w przyszłości, odpowiedział: w klubie Kukiz'15 jest wielu merytorycznych, uczciwych i porządnych posłów i jestem pewien, że nasze drogi prędzej czy później się skrzyżują.

 

W poniedziałek Kulesza złożył do marszałka Sejmu pismo, w którym poinformował, że został posłem niezrzeszonym.

 

Po odejściu Kuleszy klub Kukiz'15 liczy 28 posłów.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze