"Urocze...". Duda skomentował zdjęcie Putina, Merkel, Erdogana i Macrona

Świat
"Urocze...". Duda skomentował zdjęcie Putina, Merkel, Erdogana i Macrona
PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV / POOL

Wspólne zdjęcie trzymających się za ręce przywódców Turcji, Rosji, Francji i Niemiec prezydent zamieścił w niedzielę na Twitterze. Dodał też komentarz: "Urocze..." Na wpis Andrzeja Dudy odpowiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. "Nie sądzę, żeby taki komentarz w imieniu Prezydenta RP był na miejscu. Chyba, że równa Pan do poziomu żarówki. Albo stracił kontrolę nad kontem" - stwierdziła.

Lubnauer nawiązała w ten sposób do kontrowersyjnych tweetów, które pojawiły się na koncie szefa Kukiz`15 Pawła Kukiza, a także do wtorkowej wypowiedzi prezydenta w czasie polsko-niemieckiego Forum "Europa 1918-2018: historia z przyszłością", gdzie mówił m.in. o skali wkraczania Unii Europejskiej w codzienne życie obywateli. Jako przykład takiej ingerencji - w jego opinii budzącej wątpliwości wielu Europejczyków - podał wprowadzenie zakazu sprzedaży zwykłych żarówek.

 

Zdjęcie prezydentów Turcji, Rosji, Francji i Niemiec: Recepa Tayyipa Erdogana, Władimira Putina, Emmanuela Macrona i Angeli Merkel zostało wykonane podczas sobotniego szczytu tych czterech państw w Stambule, poświęconego rozwiązaniu kryzysu syryjskiego.

 

 

Oprócz przyszłości Syrii politycy rozmawiali także o kilku innych kwestiach - Merkel z Macronem o konieczności wypracowania przez Unię Europejską wspólnego stanowiska w sprawie eksportu broni do Arabii Saudyjskiej po tym, jak w konsulacie tego kraju zabity został opozycyjny dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi, zaś Merkel z Erdoganem o obywatelu Niemiec, który został skazany w Turcji na 6,5 roku więzienia za członkostwo w zakazanej kurdyjskiej organizacji.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie