Chcieli wywieźć z Polski 86 kg haszyszu. Wpadli, bo zachowywali się nerwowo

Polska

Obywatele Rosji - kobieta i mężczyzna - usiłowali wywieźć 86 kg haszyszu, wartego ponad 4 mln zł, przez przejście graniczne w Terespolu (Lubelskie). Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli narkotyki w hermetycznie zamkniętych pakunkach, które para schowała w skrytkach samochodu.

Rosjanie próbowali wywieźć narkotyki z Polski 31 sierpnia przez drogowe przejście graniczne w Terespolu.

 

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nienaturalne i nerwowe zachowanie podróżnych. Podczas wnikliwej kontroli w skrytkach samochodu znaleziono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości. Wewnątrz znajdowała się oleista substancja. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Wobec dwojga obywateli Rosji sąd na wniosek prokuratury zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności prowadzą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

 

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze