Łódź: prokuratura wszczęła śledztwo ws. pozbawienia wolności 28-latki

Polska

Łódzka prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące bezprawnego pozbawienia wolności 28-letniej Pauliny Dynkowskiej, która zaginęła w sobotę w Łodzi. Przed zaginięciem kobieta była widziana na jednej z łódzkich ulic w towarzystwie nieznanego mężczyzny.

O wszczęciu śledztwa w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności 28-latki poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Jak dodał, wyjaśnieniem sprawy zajmuje się wielu funkcjonariuszy policji.

 

"Brane są pod uwagę różne hipotezy"

 

Jak podaje w komunikatach policja, Paulina Dynkowska jest poszukiwana od soboty. Dzień wcześniej kobieta wyszła z domu, by wieczorem spotkać się ze znajomymi.

 

- Prokuratura niezwłocznie włączyła się w prowadzone od sobotniego wieczoru działania. Wszczęte zostało śledztwo. Prokuratorzy oraz policjanci podejmują szereg czynności mających na celu poznanie prawdy. Brane są pod uwagę różne hipotezy. Dotychczas nie udało się odnaleźć kobiety i nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów - zaznaczył Kopania.

 

Z zapisów miejskiego monitoringu wynika, że kobieta po raz ostatni widziana była o godz. 8 w sobotę na skrzyżowaniu al. Kościuszki i ul. Zielonej. Towarzyszył jej nieznany mężczyzna w wieku 40-50 lat.

 

Policja prosi o kontakt świadków tego zdarzenia oraz wszystkie osoby, które mogą udzielić informacji o zaginionej.

luq/dro/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie