Gwatemala: sprzedawca słodyczy zgwałcił 13-latkę. Dziewczynka urodziła trojaczki

Świat
Gwatemala: sprzedawca słodyczy zgwałcił 13-latkę. Dziewczynka urodziła trojaczki
Zdj. ilustracyjne/Observatorio de Salud Sexual y Reproductiva (Osar)

13-letnia dziewczynka z Momostenango w południowo-zachodniej Gwatemali została zgwałcona przez mężczyznę sprzedającego słodycze na ulicy. W wyniku gwałtu zaszła w ciążę i urodziła trojaczki. Dwójka dzieci zmarła zaraz po porodzie.

Początkowo zgwałcona nastolatka nie zdawała sobie nawet sprawy z tego, że jest w ciąży. Zorientowała się dopiero, gdy urósł jej brzuch. Wówczas przyznała, że została zgwałcona przez ulicznego sprzedawcę słodyczy.

 

Dziewczynka urodziła trojaczki. Dzieci przyszły na świat w bardzo złej kondycji. Każdy z noworodków ważył około kilograma. Niedługo po porodzie dwójka dzieci zmarła. Chłopiec, który przeżył, musi znajdować się pod ciągłą opieką lekarzy.  

 

Sprawcy gwałtu do tej pory nie udało się złapać, bowiem dziewczyna nie zapamiętała jego wyglądu.

 

Mieszka w trudnych warunkach

 

Młoda matka mieszka w skrajnie ubogich warunkach. Dziewczynka dzieli prowizoryczny dom z blachy, desek i innych odpadów znalezionych na ulicy, ze swoją matką i siedmioma braćmi.

 

Organizacja OSAR zajmująca się zdrowiem seksualnym w Gwatemali, która nagłośniła sprawę dziewczynki, informuje, że ciąża 13-latki to tylko jedna z ponad 1200 ciąż z udziałem dziewcząt w wieku od 10 do 14 lat, jakie odnotowano w tym kraju od stycznia do lipca tego roku.

 

W pierwszym półroczu 2018 roku w ciążę zaszło również blisko 60 tys. dziewcząt w wieku 15-19 lat.

dk/luq/ Daily Mail
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie