Kielczanie bez ciepłej wody z powodu przebudowy sieci ciepłowniczej

Polska
Kielczanie bez ciepłej wody z powodu przebudowy sieci ciepłowniczej
Google Street View

Od dziś przez dwa tygodnie mieszkańcy kilku dużych osiedli na północy Kielc nie będą mieli w domach ciepłej wody. - Ze względów technologicznych nie da się tego uniknąć - podkreśliła rzecznik prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach Anna Niedzielska. Utrudnienia będą dotyczyły mieszkańców osiedli: Świętokrzyskie, Na Stoku, Słoneczne Wzgórze, Nowy Bocianek i Uroczysko.

Przerwa w dostawie ciepłej wody do budynków potrwa do 23 lipca.

 

W związku z inwestycją mogą występować też czasowe utrudnienia związane z reorganizacją ruchu na ul. Konopnickiej (wyjazd z Os. Bocianek na ul. Warszawską) oraz na łączniku między ul. Warszawską a osiedlem.

 

Przetarg na budowę następnej części

 

Kieleckie MPEC przebudowuje magistralę ciepłowniczą, dzięki której ogrzewane są północne osiedla miasta. Jak wyjaśniała Niedzielska, przez najbliższe dwa tygodnie całodobowo prowadzone będą prace związane z włączeniem do magistrali nowego odcinka sieci.

 

Spółka zakończyła już realizację pierwszego zadania w ramach tej inwestycji - budowy odcinka od przepompowni przy ulicy Warszawskiej, do ulicy Górny Szydłówek. MPEC rozstrzygnęło także przetarg na przebudowę następnej części magistrali - wykonawca ma wejść na plac budowy do końca lipca.

 

Przebudowa sieci ciepłowniczej tzw. magistrali wschód jest największą inwestycją ciepłowniczą realizowaną przez MPEC od kilkunastu lat. Koszt przedsięwzięcia może wynieść ok. 18 mln zł.

 

Z wybudowanej w latach 70. ub.w. sieci, w ciepło i ciepłą wodę zasilane są budynki kieleckich osiedli: Bocianek, Nowy Bocianek, Szydłówek, Uroczysko I i II, Słoneczne Wzgórze, Świętokrzyskie i Na Stoku. W ostatnich latach, sieć ulegała częstym awariom.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie