Sąd: kary wobec nieletnich ws. pobicia gimnazjalistki w Gdańsku w większości utrzymane

Polska
Sąd: kary wobec nieletnich ws. pobicia gimnazjalistki w Gdańsku w większości utrzymane
Facebook

Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał środki wychowawcze wobec sześciorga nastolatków obwinionych m.in. o pobicie gimnazjalistki przed szkołą w maju 2017 r., a wobec jednej nieletniej złagodził karę z pobytu w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na nadzór kuratora sądowego.

15 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku orzekł wobec nieletnich środki wychowawcze. Od tego wyroku odwołał się obrońca siedmiorga nastolatków - sześciu dziewcząt i jednego chłopaka, który miał podżegać koleżanki do pobicia nastolatki.

 

W połowie maja 2017 roku policja otrzymała zgłoszenie o bójce w pobliżu gimnazjum nr 3 na gdańskim Chełmie.

 

Policjanci znaleźli tam pobitą 14-latkę.

 

Dzień po zdarzeniu jedna z uczennic na portalu społecznościowym umieściła film, na którym widać, jak grupa dziewcząt bije, ciągnie za włosy i kopie po głowie siedzącą na chodniku nastolatkę.

 

Pomorska kurator oświaty Monika Kończyk po kontroli w Gimnazjum nr 5 (uczennicami tej szkoły są trzy napastniczki) i w Gimnazjum nr 3 (uczennica tej szkoły jest pokrzywdzoną) - złożyła wniosek do prezydenta Gdańska "o rozważenie zasadności wszczęcia postępowania odwołującego dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 (należy do niego Gimnazjum nr 3) z pełnionej funkcji w związku z poważnymi zaniedbaniami".

 

Władze miasta odpowiedziały, że nie odwołają dyrektora szkoły.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie