Biją i kopią po głowie. Szokujące nagrania pobicia gimnazjalistki w Gdańsku

Polska

Nastoletnia dziewczyna siedzi na chodniku przed szkołą i zakrywa twarz. Wokół niej stoją cztery inne nastolatki. Jedna łapie ją za włosy i próbuje podnieść, inna kopie w żebra - tak zaczyna się jedno z dwóch nagrań brutalnego pobicia przed gimnazjum nr 3 na gdańskim Chełmie. Do pobicia doszło w czwartek. Sprawą zajęła się już policja.

Filmy udostępniła w sieci jedna z uczennic, pisząc iż "gimnazjalistki dosłownie masakrują i poniżają dziewczynę". Dodała, że rozmawiała z nią i wyraziła ona zgodę na upublicznienie nagrań, "żeby wszyscy mieli świadomość tego, co się dzieje dookoła i starali się doprowadzić do zmniejszenia lub nawet do całkowitego zlikwidowania tego typu problemu".

 

Nagrania są wyjątkowo brutalne. My prezentujemy pierwsze z nich. Gimnazjalistki nakazują bezbronnej koleżance wstać, a gdy ta nie reaguje, uderzają ją pięścią i kopią po głowie.

 

Nagranie filmuje gimnazjalista. Można odnieść wrażenie, że cała ta sytuacja sprawia mu radość, ale po jednym z kolejnych, silnych ciosów nawet on apeluje, by napastniczki przestały.

 

Bierni obserwatorzy

 

Wszystkiemu z pewnej odległości biernie przygląda się grupa kilkudziesięciu osób. Na nagraniu widać też przechodzących tuż obok bitej dziewczyny uczniów. Oni również nie reagują.

 

- Zabezpieczyliśmy film. Prowadzimy czynności w kierunku pobicia. Mamy już dane wszystkich osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego - powiedziała polsatnews.pl Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie