Samorządowa unia męża i żony. Związek wójtów sąsiednich gmin w Kujawsko-Pomorskiem

Polska

Wyjątkowy związek gmin w Polsce. Zofia Topolińska to od sześciu kadencji wójt gminy Lniano w Kujawsko-Pomorskiem. Z kolei Marek Topoliński od sześciu kadencji jest wójtem sąsiedniej gminy Świekatowo. Prywatnie są małżeństwem. W tym roku mieszkańcy ponownie obdarzyli ich zaufaniem i rodzinna unia gmin trwa.

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych Zofia Topolińska z ponad 60-procentowym poparciem została kolejny raz wybrana na wójta gminy Lniano. 

 

"Poparcie mnie zaskoczyło"

 

- Nie ukrywam, że poparcie mnie zaskoczyło. Ja je odczuwałam na spotkaniach z mieszkańcami, myślę, że te relacje były fajne, miłe, poprawne, ale jednak wybory to taki dzień prawdy, kiedy głosuje się za kotarą - powiedziała.

 

To jej szósta kadencja.

 

Wyborcy zdecydowali, że również siódmą kadencję, i to w sąsiedniej gminie, obejmie Marek Topoliński, mąż pani Zofii. Jednak w Świekatowie, obecny wójt nie miał żadnej konkurencji. Mieszkańcy głosowali tylko "za" lub "przeciw".

 

82 proc. na "tak"

 

- Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że mieszkańcy zagłosowali 82 proc. na "tak". Ale to dla mnie też wielkie zobowiązanie, żeby nie zawieść zaufania mieszkańców - powiedział.

 

Co powoduje, że przez tyle lat mieszkańcy obu gmin stawiają krzyżyk przy tym samym nazwisku?

 

- Są normalni, sympatyczni ludzie. Ja mieszkam tu tylko rok, ale jeszcze takich przyjemnych gospodarzy nie spotkałem - stwierdził jeden z mieszkańców w rozmowie z reporterką Polsat News.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie