Retro kabriolet polskiej produkcji sprzed wojny zderzył się z golfem. Replika poważnie rozbita

Moto

Replika polskiego samochodu CWS T-1 z 1927 roku została poważnie uszkodzona w wypadku do którego doszło w sobotni wieczór w Wejherowie. Przy ul. Marynarki Wojennej 46-latka kierująca samochodem Volkswagen Golf najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w kabrioletu retro. Auto z nadwoziem torpedo zostało znacznie uszkodzone.

W wyniku wypadku na zakręcie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 218, kierowcy obu samochodów oraz pasażer volkswagena zostali przetransportowani do szpitala. Jedna z poszkodowanych osób była w stanie ciężkim.

 

"Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z wydziały ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali jego okoliczności" - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

 

Miejsce, w którym doszło do zderzenia badali także technicy kryminalistyki.

 

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Nie znajdowali się pod wpływem alkoholu.

 

W akcji ratowniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej z Wejherowskich jednostek straży pożarnej - państwowej i ochotniczej.

 

Komenda policji w Wejherowie poszukuje świadków zderzenia.

 

CWS-1 to polski, przedwojenny samochód produkowany w kilku wersjach. Skonstruowano go w Centralnych Warsztatach Samochodowych, które produkcję masową rozpoczęły w 1927 roku. Dostępne były wersje: torpedo, kareta, berlina, fałszywy kabriolet, pick-up i furgonetka.

Najmocniejsza wersja miała silnik o mocy 61 KM.

 

CWS T1, który wziął udział w wypadku w Wejherowie został odtworzony przez Ludwika Różniakowskiego ze szczątków dokumentacji, bowiem do naszych czasów ostały się tylko rysunki i nieliczne zdjęcia - napisał portal spidersweb.pl.

 

Rożniakowski odtworzył także kolejny egzemplarz - tym razem w wersji nadwoziowej "kareta". Jeszcze niedawno oba auta były ozdobą zlotów zabytkowych pojazdów.

 

Na zdjęciach udostępnianych przez policję i strażaków z Wejherowa widać, że auto ma znacznie uszkodzony przód, pogięty jest zderzak, najprawdopodobniej została także znacznie zdeformowana podłużnicowa rama, na której oparta jest stalowo-drewniana konstrukcja pojazdu.

 

 

 

Replika przedwojennego torpedo jest poważnie uszkodzona.OSP w Wejherowie
Replika przedwojennego torpedo jest poważnie uszkodzona.

 

Obydwa pojazdy po zderzeniu zostały poważnie uszkodzone.KPP Wejherowo
Obydwa pojazdy po zderzeniu zostały poważnie uszkodzone.

 

Do wypadku doszło po zmroku w Wejherowie.KPP Wejherowo
Do wypadku doszło po zmroku w Wejherowie.

 

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie