Rozbiła się replika samolotu Spitfire. Pilot w ciężkim stanie

Świat
Rozbiła się replika samolotu Spitfire. Pilot w ciężkim stanie
YouTube/Medienhaus Bauer

69-letni pilot, który rozbił się w czwartek wieczorem repliką samolotu wojskowego Spitfire z II wojny światowej, trafił do kliniki w Kolonii. Samolot spadł w pobliżu al. Herzlia w niemieckim Marl, na północ od Dortmundu. Według relacji naocznych świadków, pilot mógł wyjść bez większych obrażeń z tego wypadku, ale zapaliły się na nim ubrania i doznał poważnych poparzeń.

Do zdarzenia doszło po godz. 17, około 5 kilometrów od małego lotniska Marl-Loemuehle. Straż pożarna została powiadomiona dokładnie o godz. 17:36.

 

Rozbił się koło drive-thru


Samolot, replika słynnego jednomiejscowego myśliwca z czasów II wojny światowej, rozbił się tuż obok restauracji McDonald’s i sunął po ziemi przez około 30 metrów.

 

 

Płomienie gasili przypadkowi przechodnie


Jak informuje dziennik "Recklinghaeuser Zeitung" płomienie na pilocie gasili przypadkowi przechodnie. Poparzenia 69-latka okazały się bardzo poważne, został przetransportowany śmigłowcem do kliniki w Kolonii.  

 


Straż pożarna pokryła cały samolot pianką gaśniczą. Policja kryminalna prowadzi dochodzenie. Powiadomiono również Federalne Biuro Badania Wypadków Lotniczych.

 

Maszyna rozpadła się na kawałki

 

Miejscowe media pokazały nagrania z miejsca wypadku. Widać na nich, że maszyna uległa całkowitemu zniszczeniu, niemal oddzielił się m.in. nos samolotu wraz z silnikiem. Szczątki zostały pokryte pianą gaśniczą przez straż pożarną. Bardzo zniszczony został także kokpit.

 

15.03.2018 - VN24 - Spitfire MK26 Replica in Marl auf Feld abgestürzt und ausgebrannt from VideoNews24 on Vimeo.

 

Recklinghaeuser Zeitung, polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie