Jan Duda, ojciec prezydenta, radnym sejmiku małopolskiego. Startował z listy PiS

Polska
Jan Duda, ojciec prezydenta, radnym sejmiku małopolskiego. Startował z listy PiS
Wikipedia Commons/CC BY-SA 4.0

- Serce mam po lewej stronie - mówi Wirtualnej Polsce Jan Duda i zapowiada, że chce w sejmiku zajmować się sprawami społecznym i przeciwdziałaniem kryzysowi w rodzinie. Jego zdaniem, obecny prezydent Krakowa "sporo zrobił dla miasta, ale to już nie te lata". PiS zwyciężyło w wyborach do sejmiku woj. małopolskiego, uzyskując 24 z 39 mandatów, co oznacza, że będzie mogło rządzić samodzielnie.

Ojciec prezydenta Polski powiedział, że zależy mu, żeby "zająć się sprawami przeciwdziałania kryzysowi w rodzinie".

 

- W ramach edukacji i wyrównywania szans będę walczył o wsparcie pedagogiczno-wychowawcze dla dzieci mniej zdolnych, które mają problemy z nauką. Chcę również wyszukiwać i wspierać talenty wśród młodych osób. Chcę, żeby wyszukiwanie talentów było obowiązkiem szkoły - mówi wp.pl Jan Duda. I jak dodaje, będzie zajmować się również innowacyjnością, nauką i gospodarką. 

 

Będzie to druga kadencja Jada Dudy jako radnego sejmiku małopolskiego. W poprzednich wyborach samorządowych również startował z list Prawa i Sprawiedliwości. W tegorocznych był "jedynką" na liście tej partii. 

 

"Wasserman lepszą kandydatką"

 

Jego zdaniem, lepszym prezydentem Krakowa byłaby Małgorzata Wassermann, która 4 listopada zmierzy się w II turze z Jackiem Majchrowskim.

 

- Uważam, jak chyba większość krakowian, że Majchrowski sporo zrobił dla miasta, ale to już nie jest ten wiek i nie te lata, by znowu pełnić funkcję prezydenta. On powinien pójść na zasłużoną emeryturę. Małgorzata Wassermann jest zdecydowanie lepszą, kompetentną kandydatką. Miastem trzeba zarządzać, a ona posiada takie umiejętności - przekonuje Jan Duda, który jest o dwa lata młodszy od Jacka Majchrowskiego. 

 

 

PiS zwycięża w Małopolsce

 

Według Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Krakowie, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do sejmiku woj. małopolskiego, uzyskując 24 mandaty z 39 mandatów, co oznacza, że będzie mogło samodzielnie rządzić. Koalicja Obywatelska będzie miała 11 radnych, a PSL czterech. 

 

W okręgu nr 3, obejmującym Kraków, możliwe do zdobycia mandaty po równo zostały podzielone między PiS i KO.

 

Z KO zdobyli je: Grzegorz Lipiec, Kazimierz Barczyk, Małgorzata Radwan-Ballada i Jerzy Fedorowicz. Z PiS: Jan Duda, Wojciech Grzeszek, Tomasz Urynowicz i Andrzej Ziobro.

 

msl/dro/ PAP, wirtualnapolska.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie