Brutalny napad na parkingowego. Policja z Birmingham szuka sprawców [WIDEO]

Świat
Brutalny napad na parkingowego. Policja z Birmingham szuka sprawców [WIDEO]
YouTube/MRSkyRoom

"Policja poszukuje sprawców brutalnego rozboju na nadzorcy ruchu ulicznego w Birmingham" - czytamy w oficjalnym komunikacie brytyjskiej policji. Na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych widać, jak czterech mężczyzn ściąga 21-letniego funkcjonariusza z motoroweru, a następnie wielokrotnie kopie go w głowę. Śledczy aresztowali jednego z podejrzanych.

Do ataku doszło w piątek ok. godz. 17 na przedmieściach Birmingham. W czasie, gdy trzech mężczyzn kopało leżącego 21-latka, ich wspólnik ukradł motorower.

 

 

Poszkodowany został przewieziony do szpitala, ale policja przyznaje, że na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

Funkcjonariusze opublikowali wizerunki pięciu zamieszanych w sprawę - trzech z nich to podejrzani, pozostała dwójka to bezpośredni świadkowie zdarzenia. Policja przyznaje, że szuka również szóstego sprawcy napaści, ale na nagraniu nie widać jego twarzy.

 

  

"Poziom brutalności był szokujący"

 

W sobotę poinformowano, że w sprawie zatrzymano 20-latka podejrzanego o rozbój.

 

- Byłem wściekły, gdy zobaczyłem nagranie. Poziom brutalności był szokujący i każda podobnie myśląca osoba na pewno uważa tak samo - poinformował kierujący śledztwem detektyw Tom Lyons. Dodał, że policja rozmawiała z ofiarą i zapewniał, że zrobi wszystko, by namierzyć sprawców.

 

polsatnews.pl

bas/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie