Policja zlikwidowała magazyn z podrobionymi perfumami i odzieżą. Szacunkowa wartość to 6,8 mln zł

Polska

Ponad 45 tys. sztuk fiolek perfum, 3000 sztuk odzieży, 1200 sztuk par skarpet, 176 sztuk zegarków znanych, światowych marek, przechwycili podczas wspólnej akcji przeprowadzonej w powiecie piaseczyńskim i grójeckim policjanci z Wołomina, Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Jak informuje KSP, w związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn, którym już zostały przedstawione zarzuty dotyczące naruszenia ustawy prawo własności przemysłowej.

 

Przedmioty znaleziono w powiecie piaseczyńskim i grójeckim

 

Przechwycone przedmioty z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów znajdowały się na prywatnych posesjach w powiecie piaseczyńskim i grójeckim.

 

KSP

 

Funkcjonariusze w miejscowości Wilcza Góra przyłapali na gorącym uczynku dwie osoby, które sortowały i przygotowywały kosmetyki do wywozu. Na terenie powiatu grójeckiego mundurowi, w wynajmowanej przez zatrzymane osoby hali, ujawnili także kompletną linię produkcyjną służącą do wytwarzania opakowań do podrobionych perfum, w tym 283 sztuki blaszanych matryc wykorzystywanych do nanoszenia zastrzeżonych znaków towarowych oraz ponad 17 tys. sztuk gotowych fiolek perfum.

 

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności 

 

Komenda Stołeczna Policji informuje, że w sprawie trwa obecnie postępowanie. Zatrzymani podczas akcji 33-letni Tomasz K. i 35-letni Konrad S. zostali aresztowani. Usłyszeli już zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, za co może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie