Kurd z Syrii zostanie radnym z Kołbaskowa. "Za...sty, normalny facet"

Polska
Kurd z Syrii zostanie radnym z Kołbaskowa. "Za...sty, normalny facet"
Facebook/Shivan Fate

Shivan Fate, Kurd z Syrii, zdecydowanie wygrał wybory w Kołbaskowie do rady powiatu w Policach. O jego wygranej poinformowała na Facebooku Anna Rybakiewicz, obecna radna powiatu, która scharakteryzowała mieszkającego od 19 lat w Polsce Shivana Fate: "Za...sty, normalny facet".

"Shivan, ten wynik to nie tylko wygrana twoja i KO, to wygrana Polski tolerancyjnej, otwartej, Polski przyszłości, gdzie o patriotyzmie mówi się w kategoriach obowiązku i pracy, a nie przywilejów. Zasłużyłeś na to jak nikt inny" - podkreśliła Anna Rybakiewicz, gratulując mu wyboru. 

 

"Czy nie ma »białych« kandydatów"

 

Obecna radna przyznała, że bała się trochę o wynik, jaki może osiągnąć Shivan. 

 

Zwróciła uwagę, że w internecie zadawano jej m.in. pytania o to, czy w Kołbaskowie nie ma "białych" kandydatów. "Było mi straszliwie przykro, ale jak zwykle okazało się, że fb nie jest soczewką społeczności - i bardzo dobrze. Wiem, że będziesz dumnie reprezentował naszą gminę w powiecie" - podkreśliła. 

 

 

Shivan Fate startował do rady powiatu z list Koalicji Obywatelskiej. Głosowało na niego 16,83 proc. wyborców, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce w okręgu nr 1.

 

Shivan Fate jest syryjskim Kurdem. Mieszka w Polsce od 19 lat, przyjechał na studia. Ukończył informatykę i ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim i Politechnice Szczecińskiej. Pracuje jako główny specjalista ds. badań i analiz w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej. 

 

Przyszły radny powiatu polickiego dziękując wyborcom zapewnił, że "obiecuje zrobić wszystko, aby nie zmarnować szansy, jaką dostał".

 

 

grz/ polsatnews.pl, gazeta.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie