"Gdyby jakaś kobieta została zgwałcona media w Polsce poinformowałyby ze szczegółami, więc są wolne"

Polska

Na pytanie niemieckiego dziennikarza, dlaczego nie wszystkie media publiczne poinformowały o postanowieniu TSUE, prezydent odpowiedział: "nie jest powiedziane, że media muszą informować o wszystkim". - W Polsce jest tak, że gdyby jakaś kobieta została zgwałcona, to media by o tym poinformowały natychmiast, wskazując szczegóły, które tylko byłyby do zdobycia, więc media w Polsce są wolne - dodał.

Niemiecki dziennikarz zapytał Andrzeja Dudę podczas Forum Polsko-Niemieckiego o to, dlaczego w miniony weekend nie wszystkie media publiczne podały informację o decyzji TSUE ws. Sądu Najwyższego.


- O wielu rzeczach można nie usłyszeć w Polsce i w innych krajach, np. o różnych kryzysach wewnątrzpolitycznych można nie usłyszeć w mediach, chociaż trwają one od dawna. Nie jest powiedziane, że media muszą informować o wszystkim - podkreślił prezydent Duda.


- Mnie jest trudno się do tego odnieść, bo nie słuchałem wtedy radia. A po drugie, proszę wybaczyć, ja nie wpływam na media w Polsce - dodał prezydent.


Zawieszenie stosowania przepisów ustawy o SN


Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w ubiegły piątek o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dot. przechodzenia sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia w stan spoczynku.


Przepisy ustawy o SN w tym zakresie odnoszą się też do sędziów NSA. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie.

prz/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie