Mieszkaniec Sochaczewa pracował w ogródku. Odnalazł szczątki niemieckiego żołnierza

Polska
Mieszkaniec Sochaczewa pracował w ogródku. Odnalazł szczątki niemieckiego żołnierza
KPP w Sochaczewie

Mężczyzna, oprócz szkieletu, znalazł elementy umundurowania i rzeczy osobiste, m.in. portfel, pas oraz odznaczenia wojskowe i guziki. To pozwoliło ocenić, że szczątki należą do żołnierza armii niemieckiej z czasów I Wojny Światowej. Trwają czynności, które mogą się przyczynić do ustalenia jego tożsamości - informuje Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie.

Jak podaje KPP, o swoim znalezisku mieszkaniec Żukowa (woj. mazowieckie) poinformował policję pod koniec września. Funkcjonariusze zabezpieczyli szczątki anonimowego żołnierza i zawiadomili prokuraturę. 

 

W październiku połączono siły i pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, kustosza i archeologa z sochaczewskiego muzeum, przeprowadzono badania i ekshumację szczątków.

 

 

- Przedmioty – z uwagi na pilną potrzebę konserwacji, przekazano pracownikom muzeum, którzy zabezpieczyli je przed dalszym niszczeniem. Dokładne, profesjonalne oględziny, między innymi zawartości portfela, mogą doprowadzić nawet do pełnej identyfikacji żołnierza. Do tej pory nieznany żołnierz, może odzyskać tożsamość. Po wykonaniu niezbędnych badań, szczątki zostaną pochowane na cmentarzu - informuje KPP w Sochaczewie. 

 

 

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie