Silna eksplozja na Podhalu. Lej po wybuchu i porozrzucane ludzkie szczątki

Polska
Silna eksplozja na Podhalu. Lej po wybuchu i porozrzucane ludzkie szczątki
PAP/Grzegorz Momot

W Bańskiej Niżnej koło Nowego Targu doszło w czwartek nad ranem do eksplozji ładunków wybuchowych. W wyniku eksplozji zginął około 40-letni mężczyzna - powiedziała rzeczniczka nowotarskiej policji młodszy aspirant Dorota Garbacz. Wieczorem zespół sapersko-minerski zabezpieczył dużą ilość środków chemicznych, które mogły posłużyć do skonstruowania bomby.

- Policjanci pod nadzorem prokuratury na miejscu prowadzą śledztwo, aby ustalić, co było przyczyną tego wybuchu i jakie były okoliczności całego zdarzenia. Eksplozja była tak silna, że pozostawiła leje w gruncie - dodała rzeczniczka.

 

Jak informuje RMF FM ludzkie szczątki były rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów. Sąsiedzi przekazali, że w okolicy mieszkał mężczyzna eksperymentujący z materiałami pirotechnicznymi. 

 

Nowotarska policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 7:20 od okolicznych mieszkańców.

 

Zabezpieczono dużą ilość środków chemicznych

 

- Zostało zabezpieczonych sporo substancji chemicznych, które mogły służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych. Te chemikalia będą przewożone do laboratorium i poddane kolejnym badaniom - poinformowała w czwartek późnym popołudniem rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

 

Transport znacznej ilości chemikaliów zaplanowano w nocy z czwartku na piątek. Ze względów bezpieczeństwa na czas załadunku policja ewakuuje mieszkańców sąsiednich domów.

dk/ml/msl/ PAP/RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie