Burmistrz Rabki-Zdroju skazana na karę grzywny żegna się ze stanowiskiem

Polska
Burmistrz Rabki-Zdroju skazana na karę grzywny żegna się ze stanowiskiem
Polsat News

Dotychczasowa burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, która starała się o reelekcję, nie będzie po raz kolejny rządziła uzdrowiskiem. W drugiej turze wyborów zmierzą się w tym mieście Rafał Hajdyła i Leszek Świder - wynika z oficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej w Rabce-Zdroju.

W ubiegłym tygodniu "Rzeczpospolita" ujawniła, że Przybyło została prawomocnie skazana na karę grzywny i nie powinna sprawować funkcji burmistrza. Wojewoda małopolski oświadczył, że nic nie wiedział o tej sprawie i ją weryfikuje. Gdyby Przybyło wygrała wybory, objęcie przez nią stanowiska musiałby zatwierdzić wojewoda.

 

Niedopełnienie obowiązków

 

Burmistrz Rabki została skazana pod koniec 2017 r. prawomocnym wyrokiem na 6 tys. zł grzywny za niedopełnienie obowiązków służbowych i niezgodne z prawem nieudostępnienie informacji publicznej. Jak sama tłumaczyła, jej sprawa "nie jest identyczna ze sprawą prezydent Łodzi", która również została skazana na karę grzywny, a niektórzy politycy uważają, że Zdanowska nie powinna piastować swojej funkcji.

 

W niedzielnym głosowaniu na burmistrza Rabki-Zdroju Leszek Świder (KWW Leszka Świdra) uzyskał 37,3 proc. głosów, Rafał Hajdyła (KWW Rafała Hajdyły) 35,8 proc., a na dotychczasową burmistrz Ewę Przybyło (KWW Ewy Przybyło) zagłosowało 25,9 proc. wyborców.

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie