Warszawa: przewodnicząca komisji wyborczej na Ochocie pod wpływem alkoholu

Polska
Warszawa: przewodnicząca komisji wyborczej na Ochocie pod wpływem alkoholu
PAP/Wojciech Pacewicz

Przewodnicząca w jednej z warszawskich komisji wyborczych miała blisko półtora promila alkoholu we krwi - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak. Jak podała Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie, incydent wydarzył się na Ochocie. Policja zgłoszenie otrzymała jeszcze przed rozpoczęciem funkcjonowania komisji.

- Policjanci pojechali i potwierdzili, że jedna z przewodniczących komisji jest pod wpływem alkoholu, a dokładniej w stanie nietrzeźwości - powiedział Marczak. Kobieta miała blisko półtora promila we krwi.

 

Rzecznik KSP dodał, że w związku z tą sprawą prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń.

 

Pracownik Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Warszawie powiedział, że sytuacja wydarzyła się w jednej z komisji obwodowych na Ochocie. Kobieta została odwołana ze swojej funkcji, a na jej miejsce wybrano innego członka komisji.

 

Do tej pory stołeczna policja zanotowała około 20 incydentów związanych z wyborami. Marczak zapewnił, że zgłoszenia są na bieżąco weryfikowane przez policjantów. Dodał również, że w Warszawie jest "bardzo spokojnie".

 

W odbywających się w niedzielę wyborach samorządowych Polacy wybiorą blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. włodarzy. Uprawnionych do głosowania jest ponad 30,24 mln osób, wybory odbywają się w 26983 obwodach.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie