PKW: z powodu kolejek przed lokalami głosowanie w Warszawie również po zakończeniu ciszy wyborczej

Polska

Cisza wyborcza w niedzielnych wyborach samorządowych nie została przedłużona. Ale ponieważ przed niektórymi lokalami wyborczymi w Warszawie ustawiły się w kolejki chętnych do głosowania, osobyb te mogą zagłosować także po zakończeniu ciszy - poinformował przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. Głosowanie w całej Polsce zakończyło się o godz. 21.

O kolejkach w lokalach wyborczych w Warszawie donoszą zarówno użytkownicy portali społecznościowych, jak i media. Czas oczekiwania w kolejce po odbiór kart do głosowania może sięgać nawet kilkudziesięciu minut.

W związku z tymi informacjami Hermeliński poinformował dziennikarzy, że wszystkie osoby oczekujące w kolejkach - w lokalach i poza nimi  - będą mogły zagłosować.

 

- O godz. 21 przedstawiciele komisji obwodowych, w tych lokalach, gdzie wyborcy czekają, wyjdą i staną na końcu tej kolejki - to będzie koniec osób, które chcą zagłosować. Inne osoby, które po godz. 21 ustawią się w tej kolejce, oczywiście, już nie będą do głosowania dopuszczone- wyjaśnił Hermeliński.

 

dro/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie