"Dzisiaj jest dzień radości, od jutra zaczynamy ciężką robotę". Jaśkowiak po ogłoszeniu wyników

Polska
"Dzisiaj jest dzień radości, od jutra zaczynamy ciężką robotę". Jaśkowiak po ogłoszeniu wyników
Polsat News

- Przede wszystkim chciałbym podziękować tym koleżankom i kolegom z rady miasta, którzy przez 4 lata razem ze mną i z moimi zastępcami zmieniali Poznań - podkreślił w niedzielę ubiegający się o reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Według wyników sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu, Jaśkowiak zdobył 56,6 proc. głosów.

Urzędujący prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak popierany przez Koalicję Obywatelską PO i Nowoczesnej uzyskał 56,6 proc. głosów i tym samym jest zwycięzcą wyborów prezydenckich w tym mieście - wynika z opublikowanego w niedzielę wieczorem sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu.

 

Po ogłoszeniu wyników sondażu Ipsos, Jaśkowiak podkreślił, że "dzisiaj jest dzień radości, od jutra zaczynamy ciężką robotę".

 

Komentując wstępne wyniki podziękował kolegom z Koalicji Obywatelskiej za ciężką pracę przy kampanii wyborczej.

 

- Przede wszystkim chciałbym podziękować tym koleżankom i kolegom z rady miasta, którzy przez 4 lata razem ze mną i z moimi zastępcami zmieniali Poznań. Zmieniali Poznań na miasto otwarte, na miasto tolerancyjne, na miasto w którym każdy może czuć się dobrze - powiedział Jaśkowiak.

 

"Nie możemy tego zaufania zawieść"

 

- To są na razie wstępne wyniki; poczekajmy na te końcowe. Gdyby się te wyniki potwierdziły, już po przeliczeniu głosów, to z jednej strony cieszę się, bo to jest bardzo silny mandat, ale to też jest jeszcze większe zobowiązanie wobec mieszkańców Poznania - podkreślił.

 

- Ja rozumiem radość, natomiast ci wszyscy, którzy ze mną pracują wiedzą, co oznacza tak silny mandat - dla nas i dla radnych. To oznacza, ze będziemy naprawdę musieli bardzo ciężko pracować. To będzie 5 lat bardzo ciężkiej pracy i nie możemy tego zaufania, którym obdarzyli nas poznaniacy i poznanianki, nie możemy tego zaufania zawieść. To jest wielki ciężar i mam nadzieję, że pomożecie mi go nieść razem, że będziemy tak jak do tej pory: wpierać się i dyskutować, ale dzięki temu wypracowywać najlepsze rozwiązania - mówił Jaśkowiak.

 

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie