"To właśnie ci ludzie tworzą Warszawę". Trzaskowski zaprezentował swój komitet poparcia

Polska
"To właśnie ci ludzie tworzą Warszawę". Trzaskowski zaprezentował swój komitet poparcia
PAP/Radek Pietruszka

Warszawiacy: seniorzy, studenci, przedsiębiorcy, obcokrajowcy znaleźli się w komitecie poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. - To oni tworzą Warszawę, jej energię i niepowtarzalny klimat - mówił Trzaskowski. Podkreślił, że w jego komitecie są ludzie, z którymi spotykał się w czasie kampanii i rozmawiał o mieście, o jego problemach i wyzwaniach.

- Niektórych znam całe życie, niektórych poznałem dopiero podczas kampanii. Rozmawialiśmy o tym, jak powinien wyglądać program, jak powinna wyglądać Warszawa - dodał kandydat.

 

Jak mówił, w komitecie znaleźli się ludzie w różnych wieku, różnej profesji i "różnym stażu bycia warszawiakiem". - To właśnie ci ludzie tworzą Warszawę, jej niepowtarzalny klimat, energię, chęć realizowania tych najlepszych aspiracji, jakie można realizować w naszej stolicy - zaznaczył Trzaskowski.

 

W komitecie znalazła się m.in. Krystyna Lewkowicz, prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jak mówiła, w stolicy mieszka około pół miliona seniorów. - Od władz Warszawy oczekujemy przyjaznej przestrzeni publicznej, miejsc geriatrycznych, rehabilitacji, a także warunków do rozwoju osobistego seniorów. To wszystko znajduje się w programie pana Rafała Trzaskowskiego, dlatego udzielamy mu poparcia i liczymy na doskonałą współpracę - wyjaśniła.

 

Michał Rancewicz, stomatolog, przyjaciel Trzaskowskiego podkreślił, iż chce, by Warszawa była miastem europejskim, z którego "nadal będzie mógł być dumny", dlatego też chce głosować na kandydata Koalicji Obywatelskiej. W podobnym tonie wypowiadał się student Szkoły Głównej Handlowej Łukasz Puchalski.

 

Przedsiębiorca Marcin Adamczyk wspominał, że Trzaskowskiego poznał w marcu podczas jednego ze spotkań organizowanych przez PO pod hasłem "Sprawa Polek". "Będę głosował na niego, ponieważ sprawy wolności obywatelskich i demokracji są dla mnie bardzo istotne" - dodał Adamczyk.

 

Trzaskowski zaprosił też do komitetu swojego byłego studenta Mateusza Nawrockiego. - Uczęszczałem na wykłady, które prowadził pan Rafał Trzaskowski i wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego doświadczenia i kompetencji (…) Jestem niezmiernie zadowolony, że ktoś tak kompetentny i z takim doświadczeniem może zostać prezydentem Warszawy - powiedział Nawrocki.

 

Pochodzący z Hiszpanii Jose Iglesias wyjaśnił, iż popiera Trzaskowskiego, ponieważ chce, by Warszawa była przyjazna swym mieszkańcom oraz otwarta i gościnna dla osób przyjezdnych.

 

Trzaskowski został też zapytany na konferencji prasowej o najnowszy sondaż Kantar Millward Brown dla "Gazety Wyborczej", z którego wynika, że na Trzaskowskiego chce w pierwszej turze głosować 42 proc. warszawiaków, a na jego kontrkandydata - Patryka Jakiego (PiS, Zjednoczona Prawica) - 31 proc.

 

Trzaskowski podkreślił, że wszelkie sondaże mobilizują go do jeszcze cięższej pracy. - Walka o głosy warszawiaków i warszawianek będzie trwała do samego końca, dlatego ten tydzień, który planujemy, jest tak intensywny. Będzie konwencja w czwartek, potem będziemy pracowali 24 godziny - zaznaczył kandydat Koalicji Obywatelskiej.

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w najbliższą niedzielę 21 października, druga - 4 listopada.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie