Horała: schemat myślenia polityków PO o PiS, jest taki, jaki był u Goebbelsa wobec Żydów

Polska

- Ja mu wierzę, że on nieświadomie użył tego, że nie wiedział, że to jest kalka niemieckiej, nazistowskiej propagandy. Ale to pokazuje jaki jest schemat myślenia. To jest dokładnie ten schemat myślenia o PiS i jego zwolennikach, jaki był wobec Żydów u Goebbelsa - powiedział w Polsat News Marcin Horała. Poseł PiS skomentował w ten sposób grafikę opublikowaną na Twitterze przez Grzegorza Furgo.

Furgo zamieścił na Twitterze plakat z grafiką przedstawiającą przerobione twarze czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy - Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobro i Mateusza Morawieckiego. Na dole plakatu widniał napis: "Złe duchy nad Twoim domem! Wspieraj UE, a zostaniesz uratowany". Polityk dodał także wpis: "Wymowna ta grafika, #IdźNaWybory, #IdęNaWybory, #ZepsulicięPolsko". Internauci zauważyli jednak, że to przeróbka propagandowego plakatu, kolportowanego przez Niemców w czasie II wojny światowej.

 

 

Poseł po głosach krytyki usunął wpis i przeprosił. "Kontrowersyjną grafikę usunąłem, przyznając, że nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje podobny oryginał z czasów II wojny światowej. Wszystkich, którzy zostali urażeni przepraszam" - napisał na Twitterze Furgo.

 

 

- Te schematy propagandy pasują do propagandy PO. Jeśli poseł nie wie, skąd to się bierze, to dokładnie w ten sam sposób myśli. Ta nienawiść jest fatalną propozycją na wybory samorządowe. My mówimy: walczmy ze smogiem, budujmy drogi lokalne, a PO mówi: nienawidzimy PiS-u - przekonywał w programie "Wydarzenia i Opinie" Horała. 

 

Dorota Gawryluk zauważyła, że Prawo i Sprawiedliwość wystartowało z nową kampanią billboardową, a na plakatach jest napis skierowany do PO: "Oni gardzą...". 

 

- Ale to jest pół plakatu. Drugie pół mówi, jaka jest nasza pozytywna propozycja - odpowiedział Horała. 

 

Drugi gość programu "Wydarzenia i Opinie", Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej, podkreślił, że "wbijanie PO w narrację, czy propagandę nazistowską, jest po prostu skandalem". - Jest wielką manipulacją i kłamstwem ze strony PiS. Nie ma i nigdy nie było tego typu przejawów w naszej działalności. Natomiast takie przejawy są w działalności PiS. Prawo i Sprawiedliwość nie ma moralnego prawa pouczać nas w kategoriach historycznych, bo to wasza radna z Pomorza nawoływała do ogolenia głowy, to Kaczyński szukał pasożytów w imigrantach, i to wreszcie do nas wszystkich mówił z mównicy o "zdradzieckich mordach" i kanaliach - powiedział Witczak.

 

Materiał "Wydarzeń" o ostatnich dniach kampanii przed wyborami samorządowymi. ZOBACZ WIDEO:

 

 

 

luq/ml/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie