"Skandaliczna, pokazuje frustrację" Mazurek o grafice opublikowanej przez Furgo

Polska
"Skandaliczna, pokazuje frustrację" Mazurek o grafice opublikowanej przez Furgo
Polsat News

- Grafika zamieszczona przez posła PO Grzegorza Furgo jest skandaliczna, pokazuje frustrację i to, z jaką pogardą nasi polityczni oponenci odnoszą się do tych Polaków, którzy mają inne zdanie niż zwolennicy PO - przekazała w poniedziałek rzeczniczka PiS Beata Mazurek, komentując wpis z grafiką, jaki zamieścił na Twitterze poseł PO Grzegorz Furgo.

Furgo zamieścił na Twitterze plakat z grafiką przedstawiającą przerobione twarze czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy - Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobro i Mateusza Morawieckiego. Na dole plakatu widniał napis: "Złe duchy nad Twoim domem! Wspieraj UE, a zostaniesz uratowany". Polityk dodał także wpis: "Wymowna ta grafika, #IdźNaWybory, #IdęNaWybory, #ZepsulicięPolsko". Internauci zauważyli jednak, że to przeróbka propagandowego plakatu, kolportowanego przez Niemców w czasie II wojny światowej.

 

Poseł po głosach krytyki usunął wpis i przeprosił. "Kontrowersyjną grafikę usunąłem, przyznając, że nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje podobny oryginał z czasów II wojny światowej. Wszystkich, którzy zostali urażeni przepraszam" - napisał na Twitterze Furgo.

 

"Przecież sam tego nie robiłem"

 

Pytany o powody swego zachowania, Furgo wyjaśnił, że "grafikę znalazł na Facebooku" i przekazał dalej "nie mając zielonego pojęcia, że istnieje taki oryginał". - Zobaczyłem to w internecie i podałem dalej, przecież sam tego nie robiłem - powiedział poseł Platformy. "Bardziej patrzyłam na to, jak na satyrę tego, co się dzieje w kraju, niż był to jakiś zły wątek - zapewnił Furgo.

 

 

Poseł po głosach krytyki usunął wpis i przeprosił. "Kontrowersyjną grafikę usunąłem, przyznając, że nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje podobny oryginał z czasów II wojny światowej. Wszystkich, którzy zostali urażeni przepraszam" - napisał Furgo na Twitterze.

 

 

Lider PO Grzegorz Schetyna pytany na konferencji prasowej, co myśli o wpisie posła PO, podkreślił, że Furgo "przeprosił i wycofał plakat". - To jest jeden do jednego plakat, który pojawił się także w marszu ONR-u parę miesięcy temu, to jest w ogóle język, którego nie powinno się używać w debacie politycznej - powiedział lider PO. 

 

- To skandaliczna grafika, to pokazuje frustrację i to, z jaką pogardą nasi polityczni oponenci, z jaką pogardą PO, odnosi się do tych Polaków, którzy mają inne zdanie w zakresie wyborów politycznych, niż zwolennicy PO - oceniła rzeczniczka PiS w poniedziałek na konferencji prasowej.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie