Nauczyciel do licealistów: pójdziecie na spotkanie z Morawieckim, dostaniecie piątki

Polska
Nauczyciel do licealistów: pójdziecie na spotkanie z Morawieckim, dostaniecie piątki
PAP/Piotr Polak

Wicedyrektor liceum w Ostrowcu Świętokrzyskim Tomasz Kwiatkowski, który jest jednocześnie nauczycielem przedmiotu "Historia i Społeczeństwo", obiecał uczniom piątki za udział w spotkaniu z premierem Morawieckim. Dyrektor tej szkoły, Dariusz Kaszuba, kandyduje na prezydenta Ostrowca z list PiS.

W rozmowie z Radiem Ostrowiec nauczyciel  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim przyznał, że tak było. Powiedział, że "chciał wyróżnić uczniów".

 

"Warto, by młodzież poznała premiera"

 

- Nie pamiętam, jaki był tok tej rozmowy, ale być może powiedziałem coś o wyróżnieniu uczniów, którzy przyjdą na spotkanie. Nie pamiętam w tej chwili, czy to miały być piątki, czy jakiś inny sposób wyróżnienia. Być może miała być to ocena za aktywność, a nie za wiedzę - tłumaczył nauczyciel.

 

Nauczyciel uważa, że w jego zachowaniu nie było niczego złego. - Premier rządu polskiego przyjeżdża do Ostrowca, to warto, by młodzież go poznała - wyjaśniał.

 

O sprawie radio poinformowali sami uczniowie.

 

Dyrektor radnym i kandydatem PiS na prezydenta

 

Ostrowiec Świętokrzyski był jednym z punktów na mapie przedwyborczych konwencji PiS.

 

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim Dariusz Kaszuba, kandyduje na prezydenta miasta z list Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej, przez ponad 25 lat uczył m.in. historii i wiedzy o społeczeństwie. 


Od trzech kadencji jest radnym PiS w Radzie Miasta Ostrowca.

maw/grz/ Radio Ostrowiec, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie