"Wejdę do samochodu w kolorach PO, jeśli to zapewni finansowanie ważnych inwestycji dla Warszawy"

Polska

- Jeśli będzie samochód w kolorach Platformy, i jeżeli na chwilę wejdę do tego samochodu i to zapewni finansowanie ważnych inwestycji dla Warszawy, to ja będę na to otwarty - powiedział w sobotę Patryk Jaki. Kandydat na prezydenta Warszawy, po piątkowej debacie, wsiadł do autobusu Prawa i Sprawiedliwości mimo, że wcześniej poinformował, o swojej rezygnacji z członkostwa w Solidarnej Polsce.

 

Po "Debacie warszawskiej" w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy, w których Jakiemu zarzucano niekonsekwencję.

Patryk Jaki został poproszony podczas sobotniej konferencji prasowej, by odniósł się do tych komentarzy. 

 

- Mam nadzieję, że nie ma sprzeczności z tym, że można być bezpartyjnym prezydentem, można być bezpartyjnym prezydentem, a jednocześnie można skutecznie zabiegać o inwestycje rządowe. Mi bardzo na tym zależy. Jestem silnie przekonany, właśnie dlatego, że mimo że już złożyłem deklarację partyjną, i nie należę do żadnej partii, to mam dobre relacje z ministrami rządu Zjednoczonej Prawicy i chcę to wykorzystać z pożytkiem dla Warszawy. Te wszystkie niuanse nie mają znaczenia – odpowiedział Patryk Jaki.

 

 

Patryk Jaki zapytany, dlaczego wsiadł do autobusu w barwach PiS stwierdził, że "nie był to wypadek przy pracy".


- Jeżeli w przyszłości okaże się tak, że politycy związani kiedyś z Platformą, na przykład będzie samochód w kolorach Platformy, i jeżeli na chwilę wejdę do tego samochodu i to zapewni finansowanie ważnych inwestycji dla Warszawy, to ja będę na to otwarty – dodał.

maw/msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie