Tyszka: jeśli w drugiej turze będzie Trzaskowski i Jaki, to ja podziękuję za udział

Polska

- Ja wchodziłem do polityki po to, by nie musieć nigdy więcej wybierać mniejszego zła - mówił w programie "Wydarzenia i Opinie" Stanisław Tyszka (Kukiz'15). - Co mi da zastąpienie układu warszawskiego układem opolskim? - pytał wicemarszałek Sejmu.

27 września Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, który uznał prezydent Łodzi Hannę Zdanowską winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera. Orzeczenie jest prawomocne.

 

- Jeśli zostanie wybrana, nie będzie mogła objąć funkcji prezydenta Łodzi. Wojewoda będzie zmuszony zwrócić się do premiera o ustanowienie w mieście zarządu komisarycznego - mówił Jacek Sasin z Kancelarii Premiera.

 

Marszałek Sejmu Stanisław Tyszka przyznał w programie "Wydarzenia i Opinie", że sprawa prezydent Łodzi jest "prawnie skomplikowana". 

 

- Chciałbym, żeby mieszkańcy Łodzi, na panią która została skazana, jednak nie zagłosowali - dodał. 

 

"Wykorzystują przewagę finansowo-medialną"

 

Tyszka stwierdził, że trwająca kampania przed wyborami samorządowymi jest "nieczysta". - Dwie partie wykorzystują swoją olbrzymią przewagę finansowo-medialną, wykorzystują spółki skarbu państwa, administrację - wyjaśnił w rozmowie z Dorotą Gawryluk.

 

Potwierdził zarazem, że w wyborach na prezydenta Warszawy popiera posła ruchu Kukiz'15, Marka Jakubiaka. - Zarządzał firmami przez kilkadziesiąt lat, w przeciwieństwie do tych dwóch panów (Rafał Trzaskowski i Patryk jaki - red.), którzy przez całe życie zasiadali na partyjnych synekurach - dodał.

 

"Pełna kontynuacja"

 

Tyszka zapytany o to, kogo poparły w drugiej turze wyborów - Jakiego czy Trzaskowskiego - odparł: - Ja wchodziłem do polityki po to, by nie musieć nigdy więcej wybierać mniejszego zła. Jeśli w drugiej turze będzie Trzaskowski i Jaki, to ja podziękuję za udział - zapewniał wicemarszałek Sejmu.

 

- Co mi da zastąpienie układu warszawskiego układem opolskim? - pytał.

 

Poseł Kukiz'15 stwierdził także, że wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy to "absolutnie pełna kontynuacja" dotychczasowej polityki stołecznego ratusza.

zdr/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie