Odzyskali skradzionego w Niemczech mercedesa, zanim właściciel zgłosił kradzież

Polska
Odzyskali skradzionego w Niemczech mercedesa, zanim właściciel zgłosił kradzież
Policja

Policjanci z Gubina (woj. Lubuskie) odzyskali skradzionego w Niemczech Mercedesa GLC 250. Warte przeszło 190 tys. zł auto zostało znalezione, zanim jego właściciel złożył zawiadomienie o jego utracie.

Policjanci zostali poinformowani, że na jednej ze stacji paliw w gminie Gubin stoi uszkodzony samochód, który blokuje wyjazd. Po przyjeździe na miejsce ustalili, że kierujący mercedesem wjechał na stacje, porzucił pojazd w którym było urwane koło, a sam uciekł w kierunku pobliskiego pola.

 

 

 

Ponieważ samochód miał niemieckie tablice rejestracyjne, został sprawdzony w policyjnym systemie. Okazało się, że nie pochodzi z kradzieży. Doświadczeni policjanci nie dali się jednak zwieść i skontaktowali się z kolegami z Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, którzy ustalili, że właściciel jest w trakcie składania zawiadomienia o kradzieży.

 

 

Wciąż jednak nie wiadomo, kto stoi za zaborem wartego ponad 190 tys. zł samochodu. Trwają policyjne czynności w tej sprawie. Auto trafiło na policyjny parking.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie