Nie żyje 16-latka poparzona w pożarze podpalonej kamienicy. Jej bracia nadal są w ciężkim stanie

Polska

Zmarła 16-letnia dziewczyna poparzona w pożarze kamienicy w Lęborku (woj. pomorskie). Obrażenia odniosło 20 osób, wśród nich troje dzieci. Podejrzanym o podpalenie kamienicy jest 18-letni Maciej D., mieszkaniec gminy Nowa Wieś i były partner życiowy jednej z mieszkanek podpalonego budynku.

Nastolatka zmarła w środę w szczecińskim szpitalu, do którego trafiła na początku października. Pożar w lęborskiej kamienicy wybuchł w nocy z 30 września na 1 października, gdy w budynku było 25 lokatorów.

 

Znicze przed spaloną kamienicą


Przed spaloną kamienicą, w której mieszkała 16-letnia Agata, mieszkańcy zapalają znicze. Wspominając dziewczynę mówią, że była serdeczna i ciepła.

 

- Była naprawdę dobra dziewczyną - powiedziała reporterom Polsat News jedna z mieszkanek okolicy.


- Była spokojna, nie miała żadnych konfliktów. Była sympatyczną, miłą i cichą dziewczyną - dodał mieszkaniec kamienicy.


W przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzone sądowe badanie ciała zmarłej nastolatki.

 

- Po zapoznaniu się z wynikami sekcji zwłok prokurator będzie mógł podjąć ewentualną decyzję o zmianie zarzutów stawianych podejrzanemu - powiedział Polsat News Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

 

18-latek przyznał się do wzniecenia pożaru


Za spowodowanie pożaru, w którego wyniku zginął człowiek, podejrzanemu groziłaby kara od 2 do 12 lat więzienia. 

 

Maciej D. przyznał się do postawionego mu wcześniej zarzutu umyślnego wzniecenia pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Złożył obszerne wyjaśnienia, w których "szczegółowo opisał przebieg swojego przestępczego zachowania".

 

Sąd przychylił się na tej m.in. na tej podstawie do wniosku prokuratury i zastosował wobec 18-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 
W szpitalach nadal przebywają dwaj chłopcy, bracia 16-letniej Agaty. Jeden ma 3 lata, drugi - 13. Ich stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

 

 

WIDEO - Pomorskie: podejrzany o podpalenie kamiennicy w Lęborku to partner jednej z lokatorek 

 

grz/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie