Diesel na stacjach droższy od benzyny. Pierwszy raz w tym roku

Moto
Diesel na stacjach droższy od benzyny. Pierwszy raz w tym roku
Pixabay

Średnia cena oleju napędowego na stacjach paliw po raz pierwszy w tym roku jest wyższa niż benzyny 95-oktanowej. Powody są co najmniej dwa: szybki wzrost cen ropy naftowej obserwowany od początku października oraz znaczne podwyżki hurtowych cen oleju napędowego.

Aż o pięć groszy na litrze zdrożało na stacjach paliwo diesela - obecnie za zatankowanie jednego litra trzeba zapłacić ok. 5,13 zł. Jest to nie tylko cena wyższa niż benzyny Pb95 (5,09 zł/l), ale również najwyższa od stycznia.


Podobna - spadkowa i zarazem nieoczekiwana - zmiana dotyczy benzyny 98-oktanowej, która potaniała do poziomu przeciętnie 5,41 zł za litr.


Prognozy detalicznych cen paliw podawane przez serwis e-petrol.pl wskazują, że cena za olej napędowy do połowy października będzie się wahać od 5,1 do 5,2 zł za litr. W takich samych widełkach zawiera się prognozowana cena za benzynę 95-oktanową.


Najniższe ceny za litr benzyny Pb95 są w województwach: opolskim - 5,05 zł/l, śląskim - 5,34 zł/l. Najwięcej za benzynę 95-oktqanową płacą mieszkańcy w Lubuskiem - 5,19 zł/l.


Olej napędowy w najwyższej cenie oferowany jest na Warmii i Mazurach, gdzie za litr trzeba zapłacić 5,19 zł.

grz/dro/ samar.pl, e-petrol.pl, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze