Runął fragment mostu. Alarm w związku z niepogodą na Sardynii i w Ligurii

Świat

W wyniku uderzenia fali powodziowej po gwałtownych ulewach na Sardynii zawalił się w środę fragment mostu na drodze krajowej w rejonie miasta Cagliari. Nikt nie odniósł obrażeń. Na włoskiej wyspie i w regionie Liguria ogłoszono najwyższy alert pogodowy. W wielu miejscowościach wydano rozporządzenia nakazujące zamknięcie cmentarzy, parków, obiektów sportowych i targów.

Most, którego fragment runął pod naporem wody, znajduje się na drodze łączącej Cagliari - stolicę regionu Sardynia - z miejscowością Capoterra. Została ona zalana w wyniku wystąpienia z brzegów tamtejszej rzeki Santa Lucia. Mieszkańcy najbardziej zagrożonych domów schronili się na dachach.


Miasto, zamieszkane przez ponad 20 tysięcy osób, jest odcięte od świata.

 

Zamknięto cmentarze, parki, obiekty sportowe i targi


W związku z zagrożeniem gwałtownymi opadami najwyższy alarm wprowadzono też w Ligurii na północy Włoch. W całym regionie szkoły będą w czwartek zamknięte. Burmistrzowie wielu miejscowości wydali ponadto rozporządzenia nakazujące zamknięcie cmentarzy, parków, obiektów sportowych i targów.


Jak ogłosiły lokalne władze, szczególnym monitoringiem objęty będzie most Morandiego w Genui, który częściowo zawalił się w sierpniu. Zginęły tam 43 osoby. Istnieją obawy dotyczące stabilności reszty konstrukcji.

 

WIDEO: prognoza pogody - środa 10 października (wieczór)

 

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie