Pożar składowiska odpadów w Grabowie. "Ograniczyć wietrzenie domów"

Polska
Pożar składowiska odpadów w Grabowie. "Ograniczyć wietrzenie domów"
Galeria zdjęć (9)

Blisko 150 strażaków z 40 zastępów z całego województwa wciąż walczy z pożarem hali i składowiska odpadów w miejscowości Grabów w pow. łęczyckim (woj. łódzkie). Sytuacja nie jest opanowana. Zdaniem strażaków, akcja potrwa jeszcze wiele godzin.

Ogień w zakładach zajmujących się recyklingiem pojawił się we wtorek przed godz. 16.

 

- Wewnątrz obiektu znajduje się hala o powierzchni około 1,5 tys. m kw. Na zewnątrz płonie też składowisko o podobnej powierzchni i wysokości pięciu metrów. W firmie przetwarzane były odpady z tworzyw sztucznych. To co się pali na zewnątrz, to plastikowy odpady w różnej postaci. Mam nadzieję, że do rana uda się ugasić pożar - powiedział we wtorek wieczorem rzecznik strażaków w Łódzkiem, st. kpt. Jędrzej Pawlak.

 

Kłęby czarnego dymu nad okolicą

 

Nad okolicą unoszą się kłęby czarnego dymu. "Zaleca się okolicznym mieszkańcom, by ograniczyli wietrzenie mieszkań i nie przebywali na otwartej przestrzeni" - informuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kole.

 

PAP/Grzegorz Michałowski

 

 

Według informacji przekazanych przez straż pożarną ogień już się nie rozprzestrzenia, ale sytuacja jeszcze nie została opanowana. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

 

W pobliżu trwa druga akcja gaśnicza przy pożarze innego składowiska odpadów o powierzchni około 300 m kw. Uczestniczy w niej 15 zastępów straży.

 

 

grz/luq/dk/ polsatnews.pl, RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie