Nielegalni imigranci wjechali do Polski ukryci w ciężarówce. Zostali zatrzymani

Polska
Nielegalni imigranci wjechali do Polski ukryci w ciężarówce. Zostali zatrzymani
strazgraniczna.pl

Dwóch cudzoziemców, którzy wjechali do Polski ukryci na ciężarówce zatrzymała Straż Graniczna w okolicach Strzelec Opolskich - poinformowała we wtorek mjr Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Dwaj mężczyźni byli ukryci wśród paczek z towarami.

Nielegalnych imigrantów wykryli policjanci ze Strzelec Opolskich podczas kontroli ciężarówki przewożącej ładunek chemii gospodarczej. Kiedy funkcjonariusze dowiedzieli się, że mężczyźni wjechali na teren Polski nielegalnie, powiadomili o sprawie Straż Graniczną.

 

- Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu. Dzisiaj funkcjonariusze Straży Granicznej będą prowadzić czynności służbowe w obecności tłumacza, zmierzające do potwierdzenia tożsamości i obywatelstwa zatrzymanych cudzoziemców. Prowadzone będą także wyjaśnienia, w jaki sposób dostali się oni do naczepy ciężarówki oraz skąd przyjechali do Polski i jaki był cel ich podróży - informuje mjr Walczak.

 

paw/  PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie