Przyjechali na mundial w Rosji, a później chcieli nielegalnie dostać się do UE

Świat
Przyjechali na mundial w Rosji, a później chcieli nielegalnie dostać się do UE
Polsat News/zdj.ilustracyjne

Ukraińska policja i służby graniczne zatrzymały trzy grupy nielegalnych migrantów z Azji, którzy zmierzali do UE z Rosji, dokąd przybyli wcześniej jako kibice odbywających się tam na przełomie czerwca i lipca mistrzostw świata w piłce nożnej.

Największą, 24-osobową grupę zatrzymano w środę w Kijowie. Są to obywatele Bangladeszu. - Ustalono, że najpierw przybyli oni do Rosji na piłkarskie mistrzostwa świata, a następnie trafili na terytorium naszego państwa z ominięciem granicznych punktów kontrolnych. Z Ukrainy cudzoziemcy ci chcieli nielegalnie przedostać się do państw strefy Schengen - poinformowała kijowska policja.

 

Kolejne dwie grupy, ośmiu obywateli Bangladeszu i pięciu Wietnamczyków, zatrzymano w obwodzie charkowskim - podała Straż Graniczna Ukrainy. Oni również dotarli na Ukrainę z Rosji, gdzie byli gośćmi piłkarskich mistrzostw - poinformowano w komunikacie.

 

Na Ukrainie od lipca do końca sierpnia trwa akcja "Migrant" związana ze spodziewanym wzmożonym napływem nielegalnych imigrantów. Ogłaszając tę akcję, władze w Kijowie wyjaśniały, że jest ona skierowana m.in. przeciwko migrantom, którzy dotarli do Rosji jako kibice piłkarscy, by potem udać się do Europy Zachodniej.

 

 

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie