Mazurek do Tuska: od krótkich spodenek do dżentelmena jeszcze droga daleka

Polska
Mazurek do Tuska: od krótkich spodenek do dżentelmena jeszcze droga daleka
PAP/Jan Graczyński

Od krótkich spodenek do dżentelmena to jeszcze droga daleka - napisała w poniedziałek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek zwracając się do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Jej zdaniem Tusk "czmychnął do Brukseli, ale zamiast rozumu przybyło mu pogardy dla swojego kraju".

- My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy. Czasami popełniamy błędy; kto nie popełnia błędów znaczy, że nic nie robi - przekonywał premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Dębicy.

 

Określenie "haratanie w gałę" upowszechnił lider Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górski w serii skeczów parodiujących posiedzenia rządu w czasie, gdy premierem był Donald Tusk.

 

Tusk, obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, pasjonuje się piłką nożną i jako premier regularnie uprawiał ten sport.

 

Polityk do słów Morawieckiego odniósł się w niedzielę na Twitterze. "Haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów" - napisał Tusk.

 

 

Te słowa Tuska skomentowała w poniedziałek na Twitterze rzeczniczka PiS. "Tuskowi przypomnijmy, że od krótkich spodenek do dżentelmena to jeszcze droga daleka. Czmychnął do Brukseli, ale rozumu tam mu nie przybyło. Co najwyżej, cynizmu i pogardy dla swojego kraju. Tusk to taki perekińczyk" - napisała Mazurek.

 

 

jm/ PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie