Błaszczykowski zagrał w Bundeslidze. Czekał na to 146 dni

PAP/EPA/Focke Strangmann/ zdj. z meczu Werderu z Wolfsburgiem

Jakub Błaszczykowski w końcu wybiegł na boisko w meczu Bundesligi. Pojawił się na murawie w 78. minucie meczu 7. kolejki niemieckiej ligi z Werderem Brema (0:2). Jego przerwa w rywalizacji trwała 146 dni.

Ostatnim meczem Błaszczykowskiego w Bundeslidze było spotkanie z FC Koeln (4:1), rozgrywane 12 maja 2018 roku. Później 102-krotny reprezentant Polski pauzował z powodu kontuzji pleców, a jego sytuację w nowym sezonie dodatkowo pogorszyło późniejsze dołączenie do drużyny podczas sezonu przygotowawczego. Polak wznowił bowiem treningi z "Wilkami" aż miesiąc później od kolegów.

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe sezonu 2018/2019, to pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się on w zeszłej kolejce, w której Wolfsburg podejmował u siebie Borussię Moenchengladbach (2:2), ale cała spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Wcześniej na boisku spędził tylko siedem minut w rozgrywkach o Puchar Niemiec przeciwko Elversbergowi (1:0).

Wolfsburg przegrał mecz z Werderem Brema 0:2 po bramkach Davy'ego Klaassena i Johannesa Eggesteina.