Polscy piłkarze ręczni zakleili logo Nord Stream 2 na koszulkach

Świat
Polscy piłkarze ręczni zakleili logo Nord Stream 2 na koszulkach
PAP/EPA/BOGLARKA BODNAR

W sobotnim meczu Ligi Mistrzów przeciwko Telekom Veszprem HC piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pojawili się na parkiecie w koszulkach oklejonych żółtą taśmą. Akcja miała na celu zakrycie loga Nord Stream 2, nowego sponsora rozgrywek. Na podobny krok ma zdecydować się SPR Wisła Płock przed meczem ze szwajcarskim Wacker Thun.

Sponsorem klubu z Kielc jest Polska Grupa Energetyczna, z kolei SPR Wisłę Płock wspiera PKN Orlen. Według informacji, do których dotarło RMF FM, oba kluby mają w kontraktach sponsorskich zapis mówiący o tym, że nie mogą mieć na koszulkach loga firmy "wrogiej" lub konkurencyjnej firmy wobec spółek skarbu państwa.

 

"W dzisiejszym meczu rozgrywek EHF Velux Ligi Mistrzów z drużyną Telekom Veszprem HC piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wystąpią w strojach meczowych z zakrytymi logotypami firm: Nord Stream 2, która została sponsorem rozgrywek Ligi Mistrzów, oraz PGE S.A., sponsora tytularnego Klubu" - czytamy w oświadczeniu klubu z Kielc.

 

 

VIVE zapewniło, że o decyzji poinformowano Europejską Federację Piłki Ręcznej. Dodano też, że rozważana jest możliwość podjęcia kroków prawnych, które "pozwolą na długofalowe rozwiązanie tej sprawy".

 

"Bezpośrednia konkurencja dla sponsora"

 

"Jako główny sponsor SPR Wisły Płock rozumiemy trudną sytuację klubu w związku ze sponsoringiem EHF Champions League przez Nord Stream 2" - napisał na Twitterze prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek. Zapewnił, że spółka podejmie "wszelkie możliwe kroki prawne" mające na celu ochronę marki.

 

 

W rozmowie z RMF FM rzeczniczka Wisły Płock Katarzyna Przykoła poinformowała, że projekt "jest bezpośrednią konkurencją dla sponsora tytularnego klubu", "budzi pewne kontrowersje w opinii publicznej", dlatego  koszulki "w ramach pewnego rodzaju manifestu będą zaklejone"

 

Nord Stream 2 to projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Gazociąg o zdolności przesyłowej 55 mld m sześc. gazu rocznie. Według obecnego harmonogramu ma być gotowy do końca 2019 r. Jedynym właścicielem Nord Stream 2 jest Gazprom, partnerami finansowymi w przedsięwzięciu są europejskie firmy: Engie, OMV, Shell, Uniper i Wintershall.

 

polsatnews.pl, RMF FM, PAP

bas/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie