Opolskie: policja zlikwidowała magazyn nielegalnych automatów do gier

Polska
Opolskie: policja zlikwidowała magazyn nielegalnych automatów do gier
Pixabay.com/CC0 Creative Commons

Opolscy policjanci zlikwidowali magazyn nielegalnych automatów do gier. Wartość tych urządzeń przekracza 1,5 mln złotych - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Na trop magazynu z nielegalnymi automatami do gier wpadli funkcjonariusze z Dobrodzienia. Kiedy ustalili, że skład znajduje się w prywatnym domu i przylegających do niego zabudowaniach gospodarczych, do akcji wkroczyli policjanci z Opola i funkcjonariusze opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

 

Podczas przeszukania budynków znaleziono 125 sprawnych automatów, których wartość przekracza 1,5 mln złotych. Poza tym mundurowi znaleźli kilkadziesiąt zdekompletowanych urządzeń i pewną liczbę komputerów, które mogły być wykorzystywane do programowania automatów. Zdaniem śledczych, lokal w Dobrodzieniu mógł służyć jako punkt serwisowy urządzeń do nielegalnego hazardu.

 

Policjanci ustalili również tożsamość osób, które mogą mieć związek z tym przestępstwem. Teraz sprawą zajmuje się Urząd Celno-Skarbowego w Opolu. Za nielegalne posiadanie automatów do gier hazardowych grozi grzywna lub do 3 lat więzienia. Sprawę policjanci określają jako rozwojową.

 

las/  PAP

las/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie