Trzymali automaty do gier w knajpach. 100 tysięcy złotych kary za każdy

Polska
Trzymali automaty do gier w knajpach. 100 tysięcy złotych kary za każdy
KPP w Złotoryi

Policja w Złotoryi zlikwidowała dwa nielegalne salony z grami hazardowymi, które działały w tym mieście. Akcja została przeprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. Zabezpieczono sześć urządzeń wartych 12 tysięcy złotych. Starty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością szacowane są na kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wspólnie z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego z Legnicy ustalili, że w kilku lokalach na terenie Złotoryi funkcjonują nielegalne punkty, w których organizowane są gry na automatach hazardowych.

 

Automaty z oprogramowaniem do grania

 

Funkcjonariusze sprawdzili kilka lokalizacji. W dwóch miejscach stało sześć włączonych, nielegalnych automatów do gier. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja.

 

Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Ich wartość szacuje się na kwotę 12 tysięcy złotych. Z kolei straty Skarbu Państwa z powodu nieopłaconych podatków szacowane są na kwotę kilkuset tysięcy złotych - poinformował sierż. Dominika Kwakszys,

oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

 

100 tys. zł kary za jedną maszynę


Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych z 1 kwietnia tego roku Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoka grzywną wysokości nawet 100 tys. zł za jeden nielegalny automat.
 
Karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

 

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze