Ten mężczyzna może mieć związek z zabójstwem kobiety w Poznaniu

Polska

Poznańska policja poszukuje mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem 75-letniej kobiety nad Wartą. W czwartek opublikowano wizerunek poszukiwanego zarejestrowany na nagraniach z monitoringu. Za pomoc w ujęciu mężczyzny została wyznaczona nagroda.

Bliscy ofiary zgłosili jej zaginięcie w poniedziałek 17 września. Dwa dni później, w środę, zwłoki kobiety w okolicy mostu Rocha w Poznaniu odnalazł przypadkowy spacerowicz.

 

Śledztwo w sprawie zabójstwa 75-latki objęła nadzorem Prokuratura Rejonowa Poznań-Nowe Miasto. Jak tłumaczył PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prokurator Michał Smętkowski, "przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie".

 

- Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady, jak również uzyskano zapis z kamer monitoringu umieszczonych w pobliżu miejsca ujawnienia zwłok - dodał prokurator.

 

Komenda Miejska Policji w Poznaniu

 

 

Wyznaczona nagroda

 

W czwartek poznańska policja opublikowała na swojej stronie internetowej wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z zabójstwem 75-latki. Marta Mróz z poznańskiej policji tłumaczyła, że jego wizerunek udało się ustalić na podstawie nagrań z monitoringu.

 

- Ze względu na charakter sprawy funkcjonariusze prowadzący śledztwo zdecydowali się opublikować nagrania, a komendant miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny - podkreśliła Mróz.

 

Jak dodała, osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć bądź mają jakiekolwiek informacje o miejscu jego pobytu, proszone są o kontakt z policjantami prowadzącymi śledztwo pod numerami telefonów 572 535 119 lub 607 684 942.

 

mta/ PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie