Śląska policja odzyskała skradzione auta warte pół miliona złotych

Polska

10 skradzionych aut, wartych pół miliona złotych, odzyskali śląscy policjanci podczas przeszukania posesji w Gliwicach. Na działce było też wiele części samochodowych. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna odpowie za paserstwo.

Jak podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy wojewódzkiej w Katowicach na jednej z posesji w Gliwicach-Sośnicy zatrzymali 49-latka, który kierował volkswagenem golfem. Samochód został skradziony kilka dni wcześniej w powiecie tarnogórskim i został wyceniony przez właściciela na 25 tys. zł.

 

- W wyniku przeprowadzonego na terenie posesji przeszukania, kryminalni znaleźli 10 samochodów z widocznymi śladami przerobienia, które wskazywały na ich nielegalne pochodzenie. Były tam również części zdemontowane z kradzionych aut - podał zespół prasowy.

 

Łączna wartość odzyskanych pojazdów została oszacowana na pół miliona złotych. Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie 20 tys. zł. Teraz biegli kryminalistyki będą ustalali, skąd pochodziły zabezpieczone na posesji części samochodowe. Policja określa sprawę jako rozwojową.

 

mos/   PAP

mos/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie