Myśliwy mógł postrzelić kierującą autem kobietę. Mężczyzna usłyszał zarzut

Polska
Myśliwy mógł postrzelić kierującą autem kobietę. Mężczyzna usłyszał zarzut
Polsat News

Mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, który brał udział w polowaniu, jest podejrzany o przypadkowe postrzelenie kobiety w miejscowości Bezpraw. Kula przebiła karoserię samochodu, którym jechała i raniła jej nogi. Pokrzywdzona przebywa w szpitalu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 22:00. Kobieta jechała drogą wojewódzką przez niewielką miejscowość Bezpraw. Kula przeszyła nadkole, wpadła do środka i raniła kierującą w nogi.

 

Kobieta cudem zapanowała nad autem i udało się jej zatrzymać pojazd. Trafiła do szpitala, w którym nadal pozostaje. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Jak poinformował rzecznik kołobrzeskiej policji, badania lekarskie potwierdziły, że obrażenia, które odniosła mają charakter ran postrzałowych.

 

Policja nie zdradza na razie z jakiej broni padł strzał.

 

- Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku zdrowia pokrzywdzonej. Czyn ten zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności - poinformował w czwartek rzecznik kołobrzeskiej policji Tomasz Kwaśniak.

 

Prokuratura dopiero będzie decydować o tym, czy wnieść do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

 

Podejrzany, mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, został zatrzymany przez policję w środę. Według wstępnych ustaleń dochodzenia wynika, że do przypadkowego postrzelenia kobiety doszło podczas trwającego w okolicy polowania.

 

RMF FM, PAP

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie