Chirurg spełnił prośbę małego pacjenta i "zoperował" pluszowego misia

Świat
Chirurg spełnił prośbę małego pacjenta i "zoperował" pluszowego misia
Twitter/P. Daniel McNeely

Kanadyjski neurochirurg dr Daniel McNeely spełnił prośbę swojego małego pacjenta i "zoperował" jego pluszowego misia. Rodzice chłopca, który miał przejść poważną operację mózgu, przekonują, że gest lekarza pozwolił ich dziecku poczuć się lepiej w stresującym dla niego czasie.

Ośmioletni Jackson McKie od urodzenia choruje na wodogłowie. Od samego początku zajmuje się nim pracujący w klinice w Halifax w Kanadzie dr Daniel McNeely. Mały pacjent przeszedł niedawno operację, podczas której ściągnięto mu nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego, zmniejszając tym samym ciśnienie śródczaszkowe.  

 

"Jak mógłbym mu odmówić?"

 

Przed zabiegiem chłopiec poprosił swojego lekarza o pomoc jego maskotce.  

 

"Pacjent pyta, czy mogę naprawić jego misia, przed uśpieniem go... Jak mógłbym mu odmówić?" - napisał neurochirurg na Twitterze, dołączając do wpisu zdjęcia z "operacji".

 

 

Ponieważ misiek, który jest najlepszym przyjacielem chłopca, miał naderwaną łapkę, konieczne było szycie. W czasie "zabiegu" lekarz założył zabawce maskę tlenową.

 

Post lekarza szybko zyskał dużą popularność w mediach społecznościowych. Udostępniono go już ponad 13 tysięcy razy. 

 

Rodzice ośmiolatka są wdzięczni lekarzowi. Podkreślają, że dzięki "operacji" ich syn mógł poczuć się lepiej i pewniej, oczekując na swój zabieg. 

 

Ojciec Jacksona udostępnił jednej z redakcji zdjęcie, na którym widać, że miś leży obok jego syna, a jego łapka podpięta jest do aparatury monitorującej czynności życiowe. 

 

- Syn był dumny, bo opiekował się swoim "małym dzieckiem", z którym dzielił szpitalne łóżko - przekazał.

 

dk/ml/ BBC, The Star Halifax

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie