Patrzył w telefon nie na drogę. Spowodował śmiertelny wypadek [WIDEO]

Świat
Patrzył w telefon nie na drogę. Spowodował śmiertelny wypadek [WIDEO]
Crown Office

34-letni David Shields został skazany na pięć lat więzienia za spowodowanie wypadku, w wyniku którego zginęła 66-letnia kobieta. Na nagraniu z kabiny ciężarówki opublikowanym przez szkocką prokuraturę widać, jak Shields, tuż przed zderzeniem, zamiast na drogę patrzy w ekran swojego telefonu.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze A75 z Gretny do Stranraer w lutym zeszłego roku. Kamera pokładowa uchwyciła moment, w którym ciężarówka prowadzona przez 34-latka taranuje auto 66-letniej Yvonne Blackman.

 

 

 

Mężczyzna przed zdarzeniem nie zwracał uwagi na drogę, bo sprawdzał coś na ekranie swojego telefonu. Gdy w końcu podniósł głowę, zdał sobie sprawę, że stoi przed nim kolumna samochodów, ale nie zdążył wyhamować i wjechał w tył auta prowadzonego przez 66-latkę.

 

Zmarła po dwóch tygodniach

 

W wyniku wypadku Blackman doznała poważnych obrażeń ciała. W stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala w Glasgow.

 

- Leżała tam z rurkami i kablami przyczepionymi do ciała. Przez kilka dni reagowała i nawet ściskała nasze dłonie, ale później nie było z nią żadnego kontaktu - powiedział mąż 66-latki w rozmowie "The Sunday Post". Kobieta zmarła po dwóch tygodniach od wypadku.

 

Shields został skazany na pięć lat więzienia. Do samochodu będzie mógł wsiąść za 7,5 roku. Prokurator zaznaczył, że jazda z telefonem jest "nielegalna, niebezpieczna i wiąże się z poważnymi konsekwencjami".

 

bas/luq//polsatnews.pl, The Courier.co.uk

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie