Darmowe piwo w pubie za wyłączenie telefonu. "Znowu słychać gwar rozmów"

Świat
Darmowe piwo w pubie za wyłączenie telefonu. "Znowu słychać gwar rozmów"
Flickr/Brian Bilek

Właściciel jednego z pubów w Irlandii oferuje swoim klientom kufel darmowego piwa w zamian za to, że na czas pobytu w lokalu wyłączą swój telefon komórkowy. Niezwykła promocja ma przywrócić dawną, gwarną atmosferę pubu i pobudzić zanikające interakcje międzyludzkie.

Zirytowany wszechobecnym widokiem ludzi wpatrujących się w telefon właściciel pubu w Navan w Irlandii postanowił walczyć z tym zjawiskiem. Wszystkim tym, którzy po wejściu do lokalu wybiorą spędzanie czasu z innymi ludźmi zamiast wpatrywania się w ekran smartfona oferuje darmowy kufel zimnego piwa.

 

- Pracuję w tym biznesie od 30 lat i w tym czasie obserwowałem, jak telefony niszczą atmosferę. Zapotrzebowanie na urządzenia jest tak duże, że trzymam za barem sześć ładowarek. Każdy pyta o hasło do WiFi. Czasami mam ochotę wyłączyć łącze i zobaczyć, co się stanie - powiedział irlandzkim mediom Damien Clarke, właściciel pubu.

 

"Zamawiałeś piwo i rozpoczynałeś rozmowę"

 

- Coraz więcej klientów zamawia piwo i natychmiast otwiera strony mediów społecznościowych. Jeszcze kilka lat temu zamawiałeś piwo i rozpoczynałeś rozmowę z innymi ludźmi w pubie. Bardzo często tak rodziły się przyjaźnie w realnym świecie, a nie tym wirtualnym - dodał właściciel.

 

 

Eksperyment okazał się sukcesem, dlatego przedsiębiorca myśli już o jego przedłużeniu. - Od czasu rozpoczęcia akcji znowu słychać gwar rozmów - podsumował Clarke.

 

Evoke.ie, Irish Examiner

dk/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze