Prawomocny wyrok sądu ws. Tarczyńskiego. Musi przeprosić Wentę

Polska
Prawomocny wyrok sądu ws. Tarczyńskiego. Musi przeprosić Wentę
Poslat News

Sąd Apelacyjny w Krakowie zakazał posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o kandydacie na prezydenta Kielc, europośle PO Bogdanie Wencie, dotyczących jego "współpracy czy identyfikowania z komunistycznymi bandytami" i "trenowania pałowania na głowach Polaków".

Krakowski sąd, który rozpatrywał we wtorek w trybie wyborczym zażalenie posła na piątkowe postanowienie Sądu Okręgowego w Kielcach w tej sprawie, utrzymał w mocy postanowienia kieleckiego sądu, zmieniając Tarczyńskiemu zakres zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Wenty.

 

Ma sprostować nieprawdziwe informacje

 

Jak poinformował rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Apelacyjnego w Krakowie, sędzia Jan Kremer, punktowi pierwszemu postanowienia - zmienionemu w stosunku do postawnej kieleckiego sądu - nadano brzmienie: "zakazać uczestnikowi Dominikowi Tarczyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, dotyczących współpracy czy identyfikowania kandydata na prezydenta Kielc Bogdana Wenty z »komunistycznymi bandytami« oraz »trenowania« przez Bogdana Wentę »pałowania na głowach Polaków«".

 

We wcześniejszym postanowieniu Sądu Okręgowego w Kielcach był zapis o zakazie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących "członkostwa Wenty w ZOMO", który nie znalazł się w postanowieniu sądu odwoławczego.

 

W myśl wtorkowego postanowienia Tarczyński - tak samo jak orzekł wcześniej sąd w Kielcach - ma przeprosić Wentę, a przeprosiny mają być opublikowane w internecie oraz sprostować nieprawdziwe informacje w portalach społecznościowych i wpłacić 20 tys. zł na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie