Samolot polskich siatkarzy uszkodzony. Mistrzowie świata wrócą do kraju z opóźnieniem

Świat

"Samolot, którym mieli wrócić do Polski siatkarze został uszkodzony na lotnisku w Mediolanie przez taśmociąg agenta handlingowego. Wysyłamy zastępczego Embraera! Bezpieczeństwo to priorytet" - poinformował na Twitterze Adrian Kubicki, rzecznik prasowy PLL LOT. Biało-czerwoni mieli wylądować w Warszawie przed godz. 13:00. Przez usterkę samolotu prawdopodobnie odlecą z Mediolanu dopiero ok. 15:30.

- Po wylądowaniu naszego rejsowego samolotu embarear 175, w poniedziałek na lotnisku w Mediolanie, rozpoczęła się jego standardowa obsługa. Przez nieuwagę po stronie agenda handlingowego taśmociąg, czyli urządzenie do obsługi bagaży wyjmowanych z samolotu, uderzył w obudowę silnika maszyny, co spowodowało jej wgniecenie - relacjonował Kubicki.

 

- Podjęliśmy decyzję o wysłaniu zastępczego samolotu. Jest to embraer 195, który jest już w drodze do Mediolanu. Maszyna zabierze na pokład wszystkich oczekujących naszych pasażerów oraz siatkarzy - dodał.

 

Na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina na mistrzów świata oczekuje tłum kibiców. Polacy mają wylądować w Warszawie około 17:30. Po uroczystym powitaniu, zaplanowana jest konferencja prasowa i spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

 

"Opóźnienie samolotu z Mediolanu z polskimi siatkarzami zwiększone, niestety, do kilku godzin. Cnota cierpliwości ważna rzecz, ale nasi najlepsi na świecie kibice zasługują,aby w końcu spotkać i podziękować najlepszym siatkarzom świata" - napisał na Twitterze wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

 


W niedzielę polscy siatkarze pokonali w Turynie Brazylijczyków 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) w finale mistrzostw świata i obronili tytuł.


Bartosz Kurek został wybrany najlepszym siatkarzem mundialu. Te same drużyny zmierzyły się w decydującym spotkaniu w poprzednim turnieju tej rangi w 2014 roku w Katowicach - wtedy biało-czerwoni także wygrali, ale 3:1.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie